(ФОТО) Маската на Северина ги украла сите погледи на црвениот тепих:„Ве молам носете маски и внимавајте. И не бидете еден од ‘броевите’!“

Вчера во киното на Студентскиот центар во Загреб се одржа премиерата на документарниот филм „Кумек“, во режија на Дарио Јурижан – а една од гостите била Северина, чија маска го украла целото внимание.
Бројни познати личности од хрватската јавна сцена дошле на премиерата на филмот, почитувајќи ги сите пропишани епидемиолошки мерки. Меѓу нив и Северина Којиќ, која се појавила со маска со многу интересен натпис – „Валтер ќе се врати“.


Патем, пејачката веќе имаше коронавирус, и таа беше еден од асимптоматските случаи.
„Ја надминав короната, немав никакви симптоми, некои од моите пријатели имаа силни симптоми, умираа од немоќ, но фала му на Бога, сите се живи. Еден моја познаничка од Сплит ја опиша нејзината приказна кога ја ставија на апаратот за дишење. Атлетичарка, млада, три деца… вели дека сакала да умре. Некои велат дека короната доаѓа во уште полоша форма… Некои велат дека вонземјани доаѓаат кај нас… Тие велат сè, но вие слушајте ја совеста и грижите се за себе и за другите“, потсетува „Вечерњи “на објавата на Северина на Инстаграм.
„Ве молам носете маски и внимавајте. И не бидете еден од ‘броевите’. Ве сакам“, рекла пејачот на крајот од соопштението.
Северина доби потврда дека е позитивна на коронавирус кон средината на август.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(Диета) ТИЈАНА ВАКА УСПЕАЛА ДА ОСЛАБНЕ 45. КИЛОГРАМИ: Сега строго се придржува до овој план на исхрана!

Еве што јаде пејачката во текот на денот… Денес Тијана Дапчевиќ (45) може да се …