Куман шокирал – Меси изоставен од тимот

Лионел Меси, првата sвезда на Барселона, нема да патува со тимот на натпреварот против Динамо во Киев во Лигата на шампионите.
Покрај Меси, играчот за врска Френки Де Јонг исто така не е во конкуренција за гостување во Украина.
Тренерот на Барселона, Роналд Куман се обидел да објасни зошто ги нема во тимот.
„Одлучивме да не ги носиме Меси и Де Јонг во Киев затоа што сме во пријатна ситуација во Лигата на шампионите. Потребна им е пауза”, рекол Куман.
Факт е дека клубот од Ноу Камп има три победи од исто толку натпревари во елитното натпреварување, но и дека секако е направен чуден потег.
Динамо е далеку од противник кој треба да се потцени, посебно Меси заедно со Де Јонг да не биде барем на клупата.
А на пат се земени тројца јуниори – Инјаки Пенја, Мингуез и Конрад…
Тој натпревар е закажан за вторник во 20 часот и 45 минути.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

НА ГОДИШНИНА НА СМРТТА – Ванеса Брајант: „Коб, направивме се добро, а Џиџи, мама секогаш ќе биде горда на тебе!“

Ванеса објавила трогателно писмо од најдобрата пријателка на Џијана, Обри Калаган Помина една година од …