Иџе со благодарност до Македонскиот народ за подршката во корона годината!

По завршувањето на годинешната натпреварувачка сезона Игор Иџе Стефановски им се обрати на неговите навивачи но и целиот македонски народ…

„Крај на оваа сезона, сезона тешка пред се поради ова што ни се случува во моментов со ковид вирусот. Иако шансите за настап на секоја трка беа сведени на минимум благодарение на мојот тим и тимот PMA Motorsport од Италија, а пред се на Дане, Дени, Даниел и целиот Стефановски тркачки тим пробавме и успеавме да покрај сите препреки кои ги имавме да направиме врвни резултати со кои мислам дека ја претставивме нашата држава Македонија 🇲🇰 онака како што и доликува. Ова првенство е исклучително квалитетно првенство на едно високо ниво на автомобилисти кои се подржани од големи тимови и стварно сме горди што секогаш се бориме за висок пласман, останува за следната сезона што поскоро да обезбедиме буџет и заедно со нашите спонзори и партнери да одлучиме во кое првенство би се насочиле. Благодарност 🙏 до целиот Македонски 🇲🇰 народ за огромната подршка и се надевам наскоро со нова Европска титула 🏆😉“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пронајден исчезнатиот фудбалер: Англија жали за Џејмс Дин

Поранешниот фудбалер Џејмс Дин, чие тело беше пронајдено четири дена откако исчезна, беше „нежен џин“ …