(ВИДЕО) Чудесен трик: Еве зошто сите на ноктите мачкаат паста за заби!

Интернетот е преплавен со снимки на луѓе како мачкаат паста за заби на ноктите. Погледнете што ќе се случи ако го направите ова
Негата на ноктите е секојдневна рутина за убавина на жените, но некои дами се мачат со кршливи нокти кои се листаат.
Овој проблем доаѓа до израз особено во зимските денови поради студениот воздух кој лошо влијае на нашите нокти.
Помош во спречување на кршење на ноктите можете да побарате во паста за заби. Да, добро прочитавте!
Трикот со паста за заби го полуде интернетот, а многу корисници на Тик Ток и ЈуТјуб ставаат паста за заби од нане на ноктите.

Кога ставате паста за заби на вашите нокти, оставете ја да делува неколку минути и потоа исплакнете.
Експертите тврдат дека пастата за заби не го забрзува растот на ноктите, но може да ги посветли ноктите.
Ако сакате црвен лак или други потемни нијанси, овој трик е одлично решение за вас бидејќи ќе ги отстрани тврдоглавите остатоци од лакот, бидејќи содржи водород пероксид, кој делува како избелувач, велат експертите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Советот на Општина Центар додели субвенции на ЈП „ПОЦ“ за заедничкиот проект „И отпадот има вредност!“

Советот на Општина Центар на последната 59-та седница донесе Одлука за доделување субвенции на јавното …