(ВИДЕО) „Адел, дали си ти? Кејти Пери со новото издание ги збунила фановите!

Поп-starвездата Кети Пери неодамна имаше „виртуелен“ перформанс за промовирање на нејзината песна „Not the End of the World“, од новиот студиски албум. Сепак, поради нејзиниот изглед, кој некои нејзини обожаватели ги потсетил на Адел, нејзината песна паднала во втор план.

Имено, поради нејзината сличност со Адел, пејачката во еден момент целосно ги збунила обожавателите кои се прашувале дали ја гледаат Адел или Кејти Пери?
Причините за ова се следниве.
Од 2017. година Кејти Пери носи куса коса а сега ставила перика која неверојатно личи на косата што ја има британската пејачка. Исто така, обожавателите наведуваат дека таа била многу слично нашминкана.
„Дали е ова Адел? Неверојатно е колку си личите. Мислев дека ова е Адел“, е само еден од коментарите под објавите на Кејти на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KATY PERRY (@katyperry)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(Диета) ТИЈАНА ВАКА УСПЕАЛА ДА ОСЛАБНЕ 45. КИЛОГРАМИ: Сега строго се придржува до овој план на исхрана!

Еве што јаде пејачката во текот на денот… Денес Тијана Дапчевиќ (45) може да се …