(ВИДЕО+ФОТО) ОМИЛЕНИОТ ТВ СЛАТКАР ВО ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ – Бади Валастро после тешките повреди и неколку операции:„Прашање е дали воопшто ќе можам да работам!“

Бади се повредил кога се обидел да одглави механизам во куглана што одеднаш застанал, а потоа проработел и неколку пати му ја нагмечил раката…
Славниот Бади Валастро, попознат како експерт за торти, доживеал несреќа на куглање во која раката му била сериозно повредена, а сега открил дека е доведена во прашање неговата понатамошна иднина во слаткарството.
Бади се повредил кога се обидел да го одглави механизмот што запрел, а кој проработел во тој момент. Неговата рака се заглавила и не можел да ја извлече, па механизмот трипати му ги смачкал прстите, додека работниците ја запреле машината.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Buddy Valastro (@buddyvalastro)

Валастро бил опериран по трет пат, го чекаат уште неколку операции, а раката е сè уште практично неупотреблива и ќе треба многу време и терапија се додека не ги врати основните моторни функции.
Експертот за торти за магазинот „People“ открил дека се обидува да размислува позитивно, иако на моменти му е исклучително тешко.
„Сè уште се будам ноќе, се препотувам од болки“, признава слаткарот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Buddy Valastro (@buddyvalastro)

Оваа вест ги шокирала сите следбеници на Бади на социјалните мрежи и обожавателите на неговите емисии, во кои тој покажува како изгледа работата во семејната слаткарница и создавање торти со најневеројатен изглед.
По природа весел и оптимист, Валастро им порачал на обожавателите:
“Дури и ако треба да работам со левата рака, дури и да можам да работам само со 30% од капацитетот, ќе дадам се од себе. Времето ќе покаже како ќе се одвиваат работите”, рекол Бади.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Buddy Valastro (@buddyvalastro)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) Лекарите и рекле дека не може да има деца па потоа на 46. години родила тројки

Кога Џорџија Фостер имала 36 години, лекарите и рекле дека никогаш нема да може да …