(ФОТО) Сопругата на познат фудбалер покажала какви последици на неа оставило заразувањето со Ковид – 19

По нејзиниот сопруг, таа е исто така позитивна на коронавирус
Откако репрезентативецот на Хрватската фудбалска репрезентација, 31-годишниот Домагој Вида, кој моментално игра за турски Бешикташ, открил точно пред десетина дена дека е позитивен на Ковид-19, сега и неговата сопруга Ивана го откри истото преку својот Инстаграм профил.


Имено,таа на споменатата социјална мрежа споделила фотографија на која се гледа една од последиците од инфекција со коронавирус. „Благодарам“, иронично напишала Ивана покрај фотографијата на која се гледа колку коса и паѓа во рака додека се мие, за што му се заблагодарила на Ковид-19.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Domagoj Vida (@domagojvida)

Инаку, фудбалерот доби позитивен тест за короната на 11.ноември за време на мечот со Турција. Домагој бил капитен на пријателскиот натпревар кој завршил 3:3 во Истанбул, а пред мечот не знаешл дека е заразен затоа што позитивниот тест пристигнаал за време на натпреварот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Domagoj Vida (@domagojvida)

Откако пристигнала веста за инфекцијата, Домагој, кој во тоа време веќе го играл првото полувреме, ја напуштил играта во второто полувреме и оттогаш е во самоизолација во Истанбул, каде била и неговата сопруга Ивана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Domagoj Vida (@domagojvida)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Чекор по чекор – Новак е се’ поблизу до рекордот

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, ја започна 296. недела на врвот на АТП-листата. Српскиот …