За јак имунитет: Како туршијата не чува илјадници години!

Ферментираната храна во моментов, пред сè, поради пандемијата на корона, е најновиот тренд во исхраната. Одамна е познато на овие простори колку се здрави киселата зелка и киселите краставички, а неодамнешните студии полека и го потврдуваат тоа.

Многу од намирниците што ги знаеме а кои настануваат со ферментација – кисела зелка, кисели краставички, јогурт, кефир – се сметаат за здрава и сварлива супер храна, пишуваат на страната Spectrum.de.

Дури и во античките општества, луѓето билеубедени во лековитиот потенцијал на ферментацијата пред илјадници години, па затоа ферментирани пијалоци биле давани, на пример, за ублажување на болката. И на почетокот на 20 век, рускиот добитник на Нобеловата награда, Елин Мечников, известувал за долгиот живот на Бугарите, што тој го припишуваше на потрошувачката на ферментирани млечни производи.
Исто така, докажано е дека некои прехранбени производи имаат функција на природен штит против вирусот, така што тие привлекуваат се повеќе внимание од почетокот на пандемијата на корона. Ова го открија француски истражувачи кои се прашуваа зошто во некои земји стапката на пациенти и смртни случаи од ковид 19 се значително пониски од оние на нивните соседи.

Јогурт и кефир жив штит против вирусот
На чело на групата од 25. научници предводена од професорот по пулмологија на Универзитетот во Монпелје, д-р Жан Буске, кој е и поранешен претседател на Светскиот сојуз за борба против хроничните респираторни заболувања на СЗО. Овие лекари се обврзале да идентификуваат што е заедничко за земјите со најмал број на заболени, пишува на страницата News medical.net.
Земајќи ги земјите со најниска стапка на смртност во споредба со нивните соседи (Турција, Грција, Бугарија, Германија и Јужна Кореја), истражувачите откриле вообичаени елементи во исхраната во тие земји.
Жителите на Турција, Грција и Бугарија редовно пијат јогурт и кефир, кои се жив штит против вирусот. Се разбира, до одредена мерка, ферментираните млечни производи се вклучени во исхраната на сите народи, но во овие земји ова се прави редовно, како самостојно така и како дел од други јадења.

И’ кисела зелка заштитува од вируси
Неочекувано, заедничка ставка се појавила во менито на Германија и Јужна Кореја. Жителите на овие земји умираат поретко од ковид 19 отколку нивните соседи. Се покажало дека и во двете земји, редовната исхрана вклучува храна што содржи кисела зелка, која, како киселото млеко, создава заштитна бариера за влегување на вирусот во организмот.
„Откривме дека ферментирани млечни пијалоци и кисела зелка можат да ја намалат активноста на ензимот ACE2, кој вирусот корона го користи за да навлезе во клетките“, рекол Буске.
Нутриционистката Роза Муталимова објаснува зошто кефирот и киселата зелка и киселите краставички се толку корисни.
„Овие производи се обединети од фактот дека се подготвуваат со употреба на ферментација, односно со ферментација и закиселување. Ова е еден од најстарите начини на чување храна, кој беше откриен во време кога фрижидерите не постоеја. Во Европа, тие ја подготвуваа зелката со ферментација, како залиха, со други зборови: ги киселеле. И, исто така, павлака, урда (руско младо сирење) и сирење. Во Кореја, од дамнина се ферментира кимчи, кисел зеленчук со зачини во кој доминира зелката“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moj Kutak (@moj.kutak.recepti)

Имено, живите хранливи бактерии постојат само во такви ферментирани елементи на исхраната, како што се млечните производи (јогурт, кефир и така натаму) и во киселата зелка.
Улогата на корисни бактерии во нашето тело е многу важна: во зависност од нивниот број, нашиот имунолошки систем реагира на патогени. Едноставно кажано, колку повеќе корисни бактерии имаме во цревата, толку сме поздрави.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Дошол во подрум и останал шокиран од тоа што го видел

АВСТРАЛИЕЦ останал во шок кога во подрумот забележал завиткан триметарски питон. Робин Форд се зачудил …