(ВИДЕО+ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА – 13. години минал во количка а сега повторно оди САМ!

Лиам Кричет (24) од Тронби Лејн во Англија, 13. години минал во инвалидска количка откако му бил дијагностициран тумор во ‘рбетниот мозок.

Тешката дијагноза ја добил кога имал 11. години, а лекарите се сомневале дека било кога ќе може самостојно да оди.


До тогаш бил нормално момче кое обожувало да игра фудбал и крикет, но силните болки во грбот и јаките главоболки му ја донеле дијагнозата која му го променила животот.


Но, тој сега покажал дека се е возможно. После 50. операции и години и години минати по болниците, 24. годишниот Лиам конечно застанал на нозе, без ничија помош.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТРИК ШТО ГИ СПАСУВА БРАКОВИТЕ: Одвојте само пет минути дневно, доволно е…

Почетокот на љубовната врска е толку возбудлив. Тогаш сè уште уживаме во романтиката и нежноста …