(ФОТО) Кога Златан чести …

Од вчера во продажба е новиот „Sony PlayStation 5“, а Златан Ибрахимовиќ, како што пишуваат италијанските медиуми, решил да купи дваесетина парчиња и да ги почести своите соиграчи од фудбалскиот клуб Милан, кој во моментов е прв во Серија А.
Така, Матео Мусакио, Сем Кастиleехо и Рафаел Леао објавија фотографии на своите социјални мрежи, заблагодарувајќи му се на Ибрахимовиќ за извонредниот подарок.
Досега се одиграа седум кола во италијанскиот шампионат, а Златан Ибрахимовиќ во моментов е најдобар стрелец во лигата, бидејќи постигна дури осум погодоци.
Не е лошо за 39-годишник.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОМАЛ БРОЈ ТЕСТОВИ ПА ПОМАЛКУ ЗАБОЛЕНИ: Во Македонија денеска се регистрирани 820 нови случаи на Ковид 19: Починати се 32 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани …