(ВИДЕО) Солен посен ролат

Ролатот е совршен да се послужи како предјадење.
Состојки:
1 посен маргарин
100 гр посни крекери
1 конзерва туна
150 г кисели краставички
2 кисели пиперки
2 кори за обланди


Подготовка:
Изматете го маргаринот, додадете туна, потоа исецкани краставици и пиперки.
Промешајте и додадете ги распаднатите крекери. Соединете го филот.
Премачкајте ги омекнатите кори за обланда, па завиткајте.Префрлете во фрижидер убаво да се излади.
Пријатно!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Острови во Норвешка кои како да се од друга планета

Љубителите на греењето покрај огништето, снегот, атмосферата од север и природата сигурно ја имаат оваа …