(ВИДЕО) РУСИН ИМАЛ ЛУДА СРЕЌА: Паднала огромна бетонска плоча и му го смачкала автомобилот – избегнал смрт во последна секунда!

Надзорните камери на една зграда во Владивосток снимиле како огромен бетонски блок паднал од голема висина врз паркиран автомобил, чиј сопственик имал многу среќа.
Како што можете да видите, човекот го чистел автомобилот од снег и мраз, кога забележал дека нешто не е во ред. Видел дека нешто паѓа и брзо се оддалечил, а бетонската плоча целосно го смачкала автомобилот.

Според руските медиуми, тстанува збор за покрив на вентилациониот отвор што можел да се сруши под тежината на мразот, пренесува Life.ru.

Ноќите се многу студени во Владивосток, а во пресрет на овој инцидент паѓал леден дожд. Многу дрвја потоа биле паднати поради мраз, а имало и прекини во снабдувањето со електрична енергија и телекомуникации.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Момче (11), најмладата жртва на корона вирус во Хрватска – починал на Инфективната клиника, немал други болести!

Дошло до ретка компликација што лекарите почнале да ја забележуваат кај мал број заразени деца …