(ВИДЕО) ИЗДОМИНИРАЛ – Погледнете како ДЕБЕЛКИОТ им го УКРАЛ ШОУТО на манекенките на модната писта!

Да се ​​потсетиме на оваа сцена од модната недела во Лос Анџелес од пред неколку години.
Танчерот и „плус сајз“ модел од Далас, Тексас, Декстер Мејфилд, дефинитивно го украл шоуто за време на модната ревија на дизајнерот Марко Марко на модната недела во Лос Анџелес пред неколку години.
Имено, Декстер гордо вшетува и прошетува по пистата заедно со победниците на популарниот танцов натпревар „RuPaul’s Drag Race“ додека публиката била едноставно воодушевена.
Самиот танчер објави генијална снимка од неговата прошетка по пистата, а комичарот Сем Калиди ја сподели оваа објава на социјалните мрежи и наскоро собра повеќе од два милиони прегледи.
„Никогаш не дозволувајте медиумите или некој друг да ве омаловажува дека сте дебели. Убавината доаѓа во сите форми. Благодарам Декстер Мејфилд “, напишал Сем под видеото.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОМАЛ БРОЈ ТЕСТОВИ ПА ПОМАЛКУ ЗАБОЛЕНИ: Во Македонија денеска се регистрирани 820 нови случаи на Ковид 19: Починати се 32 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани …