ЖЕЛБА И УПОРНОСТ – После 14. спонтани абортуси бившата Мис на светот родила близнаци!

Поранешната Мис на светот Росана Дејвисон родила идентични близнаци откако имала 14. спонтани абортуси.
Манекенката (36) и нејзиниот сопруг Весли Квирк сега имаат три деца. Двојката претходно ја добила ќерката Софија, а близнаците се именувани Хуго и Оскар.
Розана на својот Инстаграм профил сподели фотографија со близнаците и нејзиниот сопруг.
“Нашите убави и здрави идентични близнаци,ХуУго и Оскар, пристигнаа безбедно утрово и нашите срца се распаѓаат од љубов. Така е, станавме петчлено семејство и сите наши соништа се остварија”, напишала Розана и им се заблагодари на вработените во болницата.
Таа претходно открила дека има проблеми со плодноста, а лекарите и рекле дека веројатно никогаш нема да може да го роди своето бебе поради сомневање за дисфункција на имунитетниот систем.
Таа додала дека нејзиниот третман за плодност не успеал и дека никогаш не очекувала да остане бремена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosanna Davison (@rosanna_davison)

“Се боревме со 14 спонтани абортуси во последните неколку години пред конечно да ја пречекаме Софија со помош на сурогат мајка. Ми беше кажано дека веројатно никогаш нема да можам да го носам сопственото бебе поради сомневање за дисфункција на имунолошкиот систем, што бројни медицински третмани не успеале да го исправат. документи “, рече моделот.

„Значи, фактот дека природно останав бремена и дека имаме близнаци е сосема случајно и за нас тоа е апсолутно остварување на сонот“, рекла таа, додавајќи дека верува дека заклучувањето и помогнало да забремени природно затоа што повеќе била дома и одмарала.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Сите благодети на кафето: Ги намалуваат шансите за рак, го подобруваат памтењето…

Умерената потрошувачка на кафе (до 4 филџани на ден) всушност го продолжува животот Иако честопати …