Претставниците на овие три хороскопски знаци живеат најдолго – дали сте меѓу нив?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
АКО не верувате во астрологија, нема проблем. Еве неколку статистички податоци.
Дали знаете кои хороскопски знаци живеат најдолго?
Според резултатите од неколку студии, најдолговечен знак е Ракот, а веднаш потоа следат Овен и Девица.
За Раковите се верува дека доживеале длабока старост затоа што водат здрав живот со цел да бидат што е можно подолго со своите најблиски и да се грижат за нив. Раковите се многу грижливи и посветени на семејниот живот.
Уредните Девици се грижат за своето здравје, се грижат за здрава исхрана и физичка активност. Покрај тоа, тие се прилично мирни и не се потресуваат премногу што придонесува и за нивниот квалитет на живот.
Страсните Овни немаат посебна тајна, тие само сакаат да уживаат во животот што е можно подолго.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Колку хороскопските знаци траат во врската? Кој сака до крајот на животот а кому се’ брзо здодева?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …