(ВИДЕО+ФОТО) Пред неколку месеци живеел во приколка без вода а сега купил куќа, во готово, за 320. илјади долари

Маж од Ајдахо, кој стана вирален поради предизвик на „ТикТок“, купил куќа за 320.000 американски долари – за готовина, иако претходно оваа година живееше во приколка без вода.
Нејтан Аподака започна предизвик на „ТикТок“ пред неколку месеци. Неговото видео, на кое беше поставена песната Fleetwood Maca Dreams, го погледнале десетици милиони луѓе на различни платформи, а многу други корисници брзо се вклучија во предизвикот.


TMZ пишува дека Аподака неодамна платил 2. милиони долари за куќа со пет спални во неговиот роден град Idaho Falls.
Пред да стане апсолутен хит на социјалните мрежи заради видеото на како пие сок и се вози на скејтборд со Флитвуд Мек во позадина, Нејтан живеел во приколка паркирана пред куќата на неговиот брат, чиј тоалет и туш кабина би ги користел.

Откако собрал повеќе од 10. милиони прегледи на ТикТок, тој започна да прима донации од бројни странци од целиот свет. Покрај тоа, тој започнал страница каде продава разни стоки и започнал да заработува пари од неа, а исто така снимил и реклама со Снуп Дог.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by @Doggface208 (@doggface208)

Во меѓувреме, Ocean Spray, чиј пијалок го пие во вирално видео, му дал нов камионет, а сега купил и нов дом. Покрај тоа, тој има собрано повеќе од 3,1 милиони следбеници на Инстаграм, а неодамна објави и дека се свршил.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 27.09.2022: Во односот со саканата личност не е се како што би сакале, но се може да се подобри со поголема доза искреност и разбирање…

Овен Љубов: Партнерот знае да ве расположи со своите идеи. Некои ситуации се повод за …