(ФОТО) Најубави микро станови: За среќа се доволни 30. квадрати

Малите простори можат да се уредат така имагинативно, така што никогаш не би посакале да живеете во поголем стан или куќа. Донесуваме примери за најубаво дизајнирани микро станови.
Рита Мелконијан е дизајнер на ентериер која има страст да украсува мали простори, а нејзиниот стил е мешавина од индустриски, модерни и рустикални елементи. Живее сама на мал простор, па добро ги познава сите трикови што ќе го збогатат и разубават станот, што секако може да се видат на нејзиниот Инстаграм.
Ќе забележите трикови како вертикални плакари и многу полици – додека преовладуваат дрво, метал, темни тонови кои се мешаат со светло, растенија, како и неочекувани детали како висечки лустери.
Погледнете како изгледа еден од становите, од различни агли, што таа го работела.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Колку ни се сигурни децата во градинките: Примерот од воспитувачките во Белград повод за размислување!

Со нога на детското стомаче, шамари, тегнење за раце, заклучување. Во белградската населба Вождовац во …