(Рецепт) НАСТИНКА – РУСКИОТ ОНКОЛОГ Ласкин препорачува „имуно бомба“ која чини 50. денари!

Нашето здравје е загрозено од многу опасности, а рускиот одговор на сите е еден: имунитет.
Короната го смени светот: животот веројатно нема да биде ист по пандемијата и нема да можеме да се релаксираме долго време. Сепак, постојат и други сериозни болести … За да спречиме нивно појавување, мора радикално да го смениме начинот на живот и исхраната.
Ако одбранбениот систем на организмот е силен, тоу исто така ќе ве заштити од вируси, бактерии, рак и многу други болести. Собравме лековити рецепти од најдобрите природни имуномодулатори и онпротектори, кои ќе ви помогнат да го зајакнете имунитетот и да направите „штит“ од заразни и онколошки болести.


Рен
Добро познатиот руски онколог Волф Ласкин тврди дека ренот е растение број еден за имунитетниот систем. Ренот е моќен сојузник во превенција и третман на рак. Кај карцином на белите дробови препорачува секојдневниинхалации од рен.
Рецептот е едноставен:изрендајте го коренот од ренот што е можно поситно и вдишувајте ја пареата неколку минути, додека не почнат да ви солзат очите.Чај за посилен имунитет
Изрендајте два корени од рен, истурете два литра топла вода и варете на пониска температура пет минути. Почекајте да се олади, а потоа додадете половина чаша мед. Пијте 1/3 чаша од пијалокот двапати на ден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Видеото од реакцијата на девојче на снегот е хит на Инстаграм, веднаш ќе сфатите зошто им се допаднало на илјадници

На Инстаграм хит е снимката од девојче кое урнебесно реагира на снег. Малото девојче го …