МЕРКИТЕ ДАВААТ РЕЗУЛТАТ!? Се намалува бројот на заразени во Франција – два сигурни знаци дека епидемијата се намалува!

Во неделата во Франција се регистрирани уште 27.228 пациенти со корона вирус .
За еден ден починале 302 пациенти.
Повторно, бројот на пациенти во реанимација се зголемил за 25, и сега изнесува 4.896.
Во болниците, бројот на луѓе кои се лекуваат надминал 33.000.
Два сигурни знаци дека вториот бран опаѓа се процентот на заразени на сто илјади, што во последниве денови бележи постојан пад и сега изнесува 16,9 проценти и стапката на пренесување на вирусот по еден заразен, што сега е околу 0,8.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Единствената принцеза што смее да ја носи: Шарлин од Монако во проѕирна кошула поставила нов моден предизвик

Принцезата Шарлин од Монако присуствувала на свеченото отворање на продавница за луксузни часовници во Монте …