Дневен хороскоп за понеделник, 16.11.2020: Близнаците во потрага по вистината, Девицата нетрпелива, Стрелецот незадоволен од…

Овен
Љубов:
Партнерот не ја разбира вашата каприциозна природа, бидете трпеливи и не правете погрешни работи.
Работа:
Ако премногу верувате во она што се зборува во вашето опкружување, ве чека стапица или деловно-финансиски неуспех.
Здравје:
Важно е да се чувствувате психолошко олеснување.

Бик
Љубов:
Некој не ги исполнува вашите емотивни очекувања, но вие сте толерантни и со разбирање за лицето кое ја користи вашата добра волја.
Работа:
Бидете мудри и прифатете нечиј совет за да спречите дополнителни компликации. Околината не ги разбира сите ваши идеи.
Здравје:
Обрнете внимание на поправилна исхрана.

loading...

Близнаци
Љубов:
Партнерот вешто крие дел од вистината. Понекогаш не е лесно да се докаже вистината, дури и кога сите предности се на ваша страна.
Работа:
Нема потреба да се обвинуваат другите за погрешна проценка. Обидете се да го поправите вашето однесување во согласност со заедничките интереси.
Здравје:
Ќе ви годи некоја од техниките на психолошка релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Владеењето на Терезијата носи подобри денови за 3. хороскопски знаци: До 23.10. ним животот ќе им биде поубав!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …