(ВИДЕО) Топка онесвестила главен судија

На натпреварот помеѓу женските екипи на Реал Мадрид и Атлетик Билбао била видена драматична сцена.
Главниот судија Сара Фернандес завршила на земја од болка на крајот од мечот откако ја погодила топката.
Ја погоди топка испратена од голема далечина од играч на тимот од Баскија.
Фернандес веднаш паднала и медицинскиот тим излегол на теренот да и помогне.
Таа успеала да стане, но не го завршила мечот што го судела.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пронајден исчезнатиот фудбалер: Англија жали за Џејмс Дин

Поранешниот фудбалер Џејмс Дин, чие тело беше пронајдено четири дена откако исчезна, беше „нежен џин“ …