(ВИДЕО+ФОТО) После 10. дена Трамп и се обратил на јавноста: Луѓето во шок поради промената во изгледот

ДОНАЛД ТРАМП синоќа од Белата куќа зборуваше за коронавирусот и стратегијата за вакцинација. Трамп не одговарал на прашањата на новинарите десетина дена и ова беше негово прво јавно обраќање по неговиот пораз од Џо Бајден. Сепак, повеќе од она што го зборуваше, привлекол неговиот изглед, поточно неговата фризура.

Корисниците на социјалните мрежи забележаа дека Трамп – побелел.


„Дали Трамп заборави да се исфарба или нешто нешто не е во ред со мојот екран? Фризерот на Трамп го призна поразот пред него“,„Чудно, Трамп повеќе нема руса коса. изгледа дека побелел од изборите“, „Трамп остарел за 10. дена“, „како успеал да побели за само осум дена“, се само некои од коментарите.

Некои забележале нешто уште поинтересно. “Трамп ја отфрлил жолтата боја на косата преку ноќ. Всушност, бидејќи не може да се забележи раст, се чини дека косата му била осветлена во сива. Каква порака се обидува да испрати? Дека е уморен?”, се прашувале некои.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тони Цетински бил на трансплантација на коса, СЕ’ објавил на Инстаграм

ТОНИ Цетински објави на Инстаграм дека решил да направи трансплантација на коса. „Одамна имам желба …