(ФОТО) Горан Пандев со двојна прослава: Ја однесе Македонија на ЕП а денес го слави роденденот на неговата принцеза!

Горан Пандев и’ досега важеше за најдобар и најуспешен фудбалер кој го имала Македонија, а од синоќа е и човекот кој нашата репрезентација ја однесе на Европското првенство во фудбал…
Но, денес, 13. ноември тој има уште еден повод за славје – неговата принцеза слави роденден.
Горан тоа го одбележа со пригодни фотографии на неговиот профил на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

Пред натпреварот со Грузија Пандев објави видео во кое меѓу другото рече дека „дошол историскиот момент за успех на оваа генерација и момент за историја“, и беше во право Македонија се пласира за ЕП.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО: Алек Болдвин на премиера дошол со сопругата и шесте деца!

Алек Болдвин (63) и неговата сопруга Хиларија (37) присуствуваа на премиерата на неговиот нов филм …