ПРВА ФОТОГРАФИЈА ОД ТОМ ХОЛАНД ОД СНИМАЊЕТО НА ФИЛМОТ: Спајдермен носи две маски

Првата фотографија од Том Холанд од снимањето на Спајдермен 3 беше објавена на Твитер.
Холанд првенствено објави на својот Инстаграм профил, што значи дека му беше дозволено. Потсетуваме дека студиото Марвел е многу строго кога станува збор за објавување на што било на Интернет без нивна дозвола.
На новата фотографија, го гледаме Холанд во неговиот костум на Спајдермен, а она што гледачите веднаш ќе го забележат е дека актерот носи и маска ППЕ, за заштита од вирусот корона.

„Носете маска. Јас носам две“, напишал Холанд.


Обожавателите на Марвел со нетрпение го очекуваат продолжувањето на сагата за Спајдермен, особено кога се откри информацијата дека Џејми Фокс ќе ја повтори улогата на Електра од филмот „Прекрасен пајак 2“ од 2014 година. Поради ова, се шпекулира дека реализацијата ќе се справи со мултиверзата (повеќе универзуми кои коегзистираат паралелно).

Воодушевувањето дополнително се зголеми кога беше објавено дека Бенедикт Камбербач ќе се појави во претстојниот филм, во неговата улога на Доктор Стрејнџ, овојпат толкувајќи го менторот на Спајдермен.


Премиерата на филмот „Спајдермен 3“ во моментов е закажана за 17. декември 2021 година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) КОГА ПРВАТА ДАМА ЌЕ НАПРАВИ КОЛАЧИ: Џил Бајден им однела послужување на членовите на Националната гарда во Капитол

Новата прва дама на САД, Џил Бајден, ненајавено го посети Капитол и однела корпи со …