(ВИДЕО) Илјадници луѓе плачат поради новата божикна реклама на Кока Кола: Погледнете ја!

КОКА-КОЛА ја објави својата реклама за Божик и може да започне Божикното време. Милиони луѓе ширум светот со нетрпение ја чекаа новата реклама, а она што Кока-Кола го исфрли остави стотици илјади во солзи.
Новата реклама покажува татко кој заминува дома за работа на оддалечена ветерница, а неговата ќерка му дава писмо за Дедо Мраз кое тој заборава да го достави до поштата. Рекламата потоа покажува сè што татковците се способни да направат за своите деца, а настанот на крајот од рекламата расплакал илјадници луѓе кои не ги криеле своите емоции на YouTube.
„Подарете нешто овој Божиќ што само вие можете да го дадете“, стои во описот на рекламата.
Погледни ја.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …