(ВИДЕО) “Extraction” е фаворит на „Нетфликс“за најгледан филм

Фановите велат дека е јасно дека Нетфликс сака да го претвори Тајлер Рајк во блокбастер икона како Џон Вик и Џејсон Барн, а судејќи според популарноста на филмот „Екстракција“, нивните соништа наскоро може да станат реалност.
Според првите проекции, Нетфликс наведува дека филмот ќе има повеќе од 90. милиони прегледи во текот на првите четири недели од неговата премиера, што ќе го направи најгледаниот оригинален филм на стриминг услугата.
Иако ваквите предвидувања претходно беа многу успешни и точни, американските медиуми наведуваат дека Нетфликс моментално бара информации што постојат само десет дена – имајќи предвид дека толку поминало многу од моментот кога филмот се појави на платформата.
Филмот е дело на режисерот Сем Харгрејв и ако им се верува на критичарите и предвидувањата, „Екстракција“ сигурно ќе има повеќе продолженија.


Крис Хемсворт го игра Тајкер Рајк, австралиски платеник со темно и трагично минато. Како што сугерира името на филмот, Рејк е во спасувачка мисија. Овија, синот на индискиот крал на дрогата, бил киднапиран од криминалец од Бангладеш и се скрил меѓу хаотичните улици во Дака, а Рајк е ангажиран да го пронајде и да му го врати на татко му. Откако го пронашле Овија, Рајк станува близок со него и заедно тргнуваат во бегство полно со акција и пукање.
Во “Extraction” играат Крис Хемсворт, Ентони Русо, Мајк Ларока, Џо Русо…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) ЕМОТИВНО, НОСТАЛГИЧНО НО И ЗА ГОРДОСТ: Венко Серафимовски го најави албумот „Македонски балади“ на Бошко Симоновски и неговите пријатели

Во едно емотивно, носталгично, со прикриен инает, воодушевување… Венко Серафимовски го најави албумот „Македонски балади“ …