(Рецепт) Направете домашен антибиотик против настинки!

Ако ниту еден вирус не може да ве заобиколи, а не сакате да земате лекови, можете сами да направите природен антибиотик против настинка
Ако често сте подложни на настинки, вируси и разни воспаленија, време е да внесете вистинска природна „бомба“ во вашето тело, што ќе го зајакне вашиот имунитет. Што е најважно, можете сè да направите сами.
Многумина веруваат дека комбинацијата на овие седум моќни состојки од природата му дава на телото сила да се одбрани од опасни болести.


Состојки:
1 лажица куркума
2 лажици јаболков оцет
1/2 лажица рендан лимон
прстофат црн пипер
1/2 лажица рендан лук
1/2 лажица рендан ѓумбир
100 гр мед
Подготовка: сите состојки, освен медот, ставете ги во тегла, а потоа додадете го медот. Промешајте ја смесата и чувајте ја теглата на суво и темно место. За потполн ефект, треба да земате една лажица на ден, а најдобро е природниот антибиотик да го земате наутро на празен стомак.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина новинарот Тодор Пендаров – Беше жива енциклопедија

Новинарот и аналитичар Тодор Пендаров вчера по долго боледување почина во Скопје. Причината е Ковид …