Овие хороскопски знаци постојано се вљубени во некого

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
„Се заљубувам три пати на ден“, пееше Даниела Мартиновиќ, а овој стих е особено важен за овие пет хороскопски знаци…
Имено, тие се непоправливи романтичари и секогаш се вљубени. Тие брзо се заљубуваат, но, за жал, и многу брзо се одљубуваат…

Бик
Биковите се вистински романтичари. Тие сакаат сè во врска со љубовта и на некого ќе му дадат срце во секунда. Луѓето лесно ги импресионираат и не чекаат да тргнат во „напад“.

Близнаци
Близнаците се исклучително дружељубиви. Тие комуницираат со секого и секогаш се отворени за запознавање нови луѓе. Затоа, тие секојдневно наоѓаат материјал за симпатија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ТАКА Е ВЕЌЕ НЕКОЕ ВРЕМЕ: Гејтс се крие во својата вила, во луксузното одморалиште не е сам – на колегите од голфот им признал каков му бил бракот!

Основачот на „Мајкрософт“ се повлекол во луксузната вила во голф центар во Калифорнија. Таму тој …