(ВИДЕО) Три недели по операцијата на срце Шварценегер се качил на својот велосипед

ЛЕГЕНДАРНИОТ актер Арнолд Шварценегер вели дека се чувствува добро, три недели, по операцијата на срцето.
73-годишникот го докажал тоа возејќи велосипед.

 


View this post on Instagram

 

I just went on my first bike ride since my heart surgery, and I’m feeling good.


A post shared by Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger) on

„Го направив првото возење со велосипед по операцијата и се чувствувам добро“, напишал тој.

Актерот вгради нов аортен залисток во октомври на клиника во Кливленд. Роден е со срцева мана, и беше подложен на итна операција на отворено срце во 1997. и 2018. година кога му беше заменет залисток на белите дробови.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …