(ВИДЕО) ТАЖНО – СЕ СПОДЕЛУВА ШИРУМ СВЕТОТ: Дете со својот цртеж расплакал милиони!

Неговата приказна расплакала милиони луѓе
Вистинската приказна за едно момче од Ирак кое ја изгубило својата мајка расплакало милиони луѓе ширум светот.
Ова мало момче за две минути успеало да изнесе на виделина колку тешко ја поднел загубата на неговата мајка. Иако е сè уште мал, својата емоција ја пренел преку цртеж, а сите околу него биле изненадени од глетката што ја затекнале.
Момчето беше однесено во еден дом и додека другите деца околу него си играле, тој земал креда и нацртал цртеж што ја расплака целата планета. Погледнете го видеото, кое сигурно нема да ве остави рамнодушни:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Путерот е неверојатен ХИДРАНТ за кожата на лицето! За секое нанесување, кожата ќе ви каже БЛАГОДАРАМ!

Доколку сè уште немате „путер за тело“ во вашето шкафче за креми, сега е вистинско …