(ВИДЕО) Тргнал во продавницата по леб и млеко, а таму го пречекала Ангела Меркел!

Германската канцеларка самошто го ставала паричникот во торбата…
Жител на Берлин одел до блискиот хипермаркет за основни намирници, кога видел неколку црни автомобили пред зградата.
Очигледно запознаен со протоколот, тој знаел дека веројатно таму е или германска канцеларка Ангела Меркел или некој од слично значење за земјата.

@jsix_officialAngela Merkel live in Berlin beim einkaufen gesehen! 😂💯🤟 #foryou #foryoupage #fy #fyp #foryoupageofficiall #viral #corona #coronavirus #2020

♬ Originalton – JSix

И навистина – бил во право. Пред Меркел, од продавницата излегол нејзиниот возач а потоа и обезбедувањето, кои носеле кеси со намирници.
Конечно, се појавила и таа со паричник во раката, враќајќи го кусурот.
Видеото не било толку вирално за Германците, кои очигледно се навикнати да ја гледаат Ангела Меркел како купува.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …