(ВИДЕО) Во новата серија на Нетфликс сплетки и скандали на високата класа

Нетфликс не го запрела ниту пандемијата на коронавируси, што ја зафати целата филмска индустрија, па најави нова серија базирана на популарните книги на Џулија Квин.
Станува збор за историска драма „Бридгертон“, за која е објавен трејлер, а според сцените, се чини дека гледачите ќе уживаат во приказната полна со скандали и одлични костуми. Дејството се случува во 19 век во Лондон. Креатор на серијата е Крис Ван Дусен, додека Шонда Рајмс е еден од извршните продуценти.
Шонда се стекна со слава зад хит-проектите „Вовед во анатомија“, „Скандал“, „Како да се извлечете со убиство“, „Приватна пракса“, „Станица 19“, а според странските медиуми, таа со Нетфликс потпишала договор, во 2017 година, вреден 150. милиони долари. Секоја нова успешна серија ќе и донесе простор на познатата продуцентка за преговори со повисок хонорар во иднина.
Во трејлерот за „Бридгертон“, ликовите носат костуми карактеристични за 19 век, а Лејди Вистелдаун, која ја игра Џули Ендрус, најавува скандали и сплетки кои ќе бидат дел од новата сезона на новиот регент во Лондон.

Според најавата на Нетфликс, може да се очекуваат бројни интриги и пикантерии, додека Бригертон Дафне, која ја игра Фиби Диневор, ќе биде во центарот на заплетот. Таа мора да се движи по опасните води на високото општество во Лондон за да го најде идеалниот љубовен партнер. Прашањето е дали тоа ќе биде впечатливиот војвода Хастингс, кој го игра Реге Жан Пејџ или некој друг.
Нетфликс излегувањето на серијата го најави за 25. декември.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ТВ ѕвезда пронајдена мртва во својот дом: Имала само 26. години!

Актерката од Јужна Кореја Сонг Јо-џунг починала на 26-годишна возраст, потврдила нејзината агенција во понеделникот. …