И’ шефот на Светската здравствена организација мора во самоизолација

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус, рече дека е идентификуван како контакт на лице позитивно на ковид 19 и дека мора да се изолира, но додаде дека се чувствува добро и нема симптоми.


„Ме идентификуваа како контакт на лице кое имало позитивен тест за ковид-19. Добро сум и немам симптоми, но во следните неколку дена ќе заминам во самоизолација, во согласност со протоколите на СЗО и работа од дома“, напиша Тедрос на Твитер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЦРНИ БРОЈКИ ВО БУГАРИЈА: Рекорден број на новозаразени со корона вирусот

БУГАРИЈА денеска пријавила рекордни 12.399 нови случаи на коронавирус за еден ден, покажуваат официјалните податоци, …