(ФОТО) Простување на Бонд од Бонд: „Се надевам дека таму има терен за голф!“

„Со голема тага ја примив веста за смртта на еден од најголемите актери на големото платно“, изјави Даниел Крег, сè уште актуелен филмски таен агент 007, Џејмс Бонд, по веста за заминувањето на Шон Конери.
„Сер Шон Конери ќе остане запаметен како Бонд, но и многу повеќе од тоа“, рекол Крег, додавајќи дека шкотскиот актер дефинирал „една ера и стил“.
„Духовитоста и шармот што ги покажа на големото платно може да се измерат во мегавати. Токму тој помогна да се направи модерен блокбастер“, рекол англискиот актер, кој веќе пет пати се обиде во својата улога во улогата на Џејмс Бонд, улога што, благодарение на филмот „Доктор Не“, го прослави Шон Конери во 1962 година.

Иако пандемијата на коронавирусите ја одложи премиерата на најновата продукција на тајниот агент 007 „Не е време да умре“ за следната година, Крег, кој ја повторува улогата на Џејмс Бонд, додал дека и покрај неговата смрт, Шон Конери ќе продолжи да влијае на генерации актери и режисери во годините што доаѓаат, изразувајќи сочувство до неговото семејство и најблиските.
„Каде и да е сега, се надевам дека има терен за голф“, заклучил Даниел Крег, алудирајќи на крајот на страста на шкотскиот актер, кој го користел секој слободен момент од последните децении да игра голф.
Да потсетиме, Шон Конери, кој го прослави својот 90-ти роденден кон крајот на август, почина утрово во сон, во неговиот дом на Бахамите и ја играше улогата на таен агент 007 дури седум пати – во филмовите: „Доктор Но“, „Од Русија со љубов“, „Голдфингер“, „Операција гром“, „Живееш само двапати“, „Дијамантите се вечни“ и „Никогаш не кажувај никогаш“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ПРВИ НА СВЕТОТ – Во Русија започнало вакцинирањето против корона вирусот

Граѓаните можат да аплицираат за вакцинација преку Интернет и можат да обезбедат бесплатен термин на …