(ФОТО) Погледнете како изгледаат нозете на шпанскиот велосипедист по четиричасовна трка

Велосипедистот Хоакин Рохас покажа како изгледаат неговите нозе откако одработил исцрпувачка трка во Шпанија.

Тој покажа како се подготвува за осмата етапа на Вуелта, која се одржува дури сега поради пандемијата на коронавирусот. Трката требаше да се вози кон крајот на август и почетокот на септември, но неколкупати се одложуваше поради короната.


Велосипедистот од Мурсија (35) не се двоумеше да ги покаже своите отечени вени на социјалните мрежи, а многумина беа шокирани од тоа како изгледаа неговите нозе по четири часа педалирање.
Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Официјално е: Добре дојдовте на стадионот „Диего Армандо Марадона“

Градските власти на Неапол донесоа официјална одлука стадионот на Наполи „Сан Паоло“ во иднина да …