Моника Белучи се колне во четири златни правила

Моника Белучи (56) со децении е на врвот на листата на најубави жени во светот. Вели дека не би се вратила на дваесетина години за ништо на светот, а кога станува збор за изгледот – не ги крие правилата на кои се придржува.
Моника Белучи тврди дека сега ги живее најубавите години од својот живот, и изгледа спектакуларно. Секако, таа за тоа може делумно да им се заблагодари на добрите гени, но познатата актерка има и неколку правила според кои ја чува својата убавина. И тие изгледаат прилично едноставни.

 

Не ја мие косата секој ден
Моника ја мие косата не повеќе од двапати неделно, а наместо скапи маски за нега на коса, таа користи едноставно маслиново масло.

Тој не држи строга диета
Актерката смета дека никогаш не треба да ја ограничуваме различноста на храната што ја јадеме. Сепак, таа вели дека ако треба да изгубите неколку килограми, треба да ги намалите порции и да јадете повеќе месо, риба и зеленчук.

Вежби за ум и тело
„Вежбајте јога и пливајте“, стои во планот за фитнес на Моника Белучи. Овие вежби одржуваат одличен тонус на телото без напорен тренинг.

Чистење на лицето
Пред спиење, темелно ја чисти кожата на лицето, без оглед колку е поспана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Во клиника за абортуси жена нарекла кукавица: Поради реакцијата снимката е хит!

КОГА 26-годишната Венди Гроф не се грижи за своите четири деца или не ја води …