Дневен хороскоп за сабота, 31.10.2020: Бикот мора да најде индиректен начин,Ракот мора да покаже добра волја, за Девиците љубовта е сеуште мистериозен код…

Овен
Љубов:
Треба да се придржувате до докажаните стандарди. Обрнете внимание на лицето кое одговара на вашето расположение и сензибилитет.
Работа:
Ако веќе се споредувате со околината, знајте дека вашата предност е што избегнувате стереотипно однесување.
Здравје:
Важно е да го подобрите вашето расположение.

Бик
Љубов:
Вашите љубовни желби можете да ги остварите во заобиколен пат. Уживајте во убави работи со блиска личност.
Работа:
Некој ги загрозува вашите деловни интереси, но нема причина за поголема загриженост. Почекајте подобар момент кога ќе ги реализирате своите намери.
Здравје:
Во вечерните часови ќе ви годиизлегување или прошетка, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Изгледате вознемирено. Ви недостасуваат силни емотивни стимуланси за да го направите вашиот љубовен живот доволно интересен.
Работа:
Соработниците имаат добри предлози, прифаќаат нови идеи кои гарантираат подобри резултати или безбедност во заедничката деловна активност.
Здравје:
Обрнете внимание на поправилен начин на исхрана, ќе уживате во полесна исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Пред нас е најмоќниот период во годината: Замрачувањето на Месечината ќе им го закомплицира животот на овие знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …