(ФОТО) ГЛУМИЦАТА КОЈА СЕ БОРИ СО СВИРЕПАТА БОЛЕСТ ОТКРИЛА ВО КАКВА СОСТОЈБА Е:„Дојдов до фаза во која морам да се борам!“

Актерката Шенон Доерти, која е позната по улогата на Бренда од серијата „Беверли Хилс“, на своите пријатели им раскажала сè за нејзината борба со ракот на дојка.
Имено, актерката неодамна и откри на јавноста дека ракот е во четврта фаза, а сега зборуваше за нејзината здравствена состојба.
„Сакам луѓето да знаат дека сум добро“, ја започнала својата исповед Шанон.
„Драго ми е што слушам кога некој ќе ми каже дека се молат за мене, но јас веќе стигнав до фазата кога треба да кажам дека имам сè под контрола и дека се борам“, додала Доерти.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Филипче: „Лек за ковид-19 сѐ уште нема, граѓаните да не купуваат лекови на црно за кои не е докажано дека помагаат“

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, на поставено новинарско прашање за препродавање и купување на …