Топ листа на најубави народи на светот

Најновата листа на најубави народи во светот изненади многумина, а некои ги навредлаи. Во секој случај, сега е малку појасно дали се точни оние стереотипи дека Германците се најгрди во светот, а Италијанците се најубави.
Познатиот сајт за запознавање BeautifulPeople.com објави список со најубавите луѓе во светот, судејќи според бројните читатели кои гласале,и тоа за спротивниот пол. Значи, всушност има две одделни списоци – за мажи и жени.
Македонци воопшто нема на оваа листа, но можеби е подобро да се биде под радарот отколку да се заврши на последното 21-то место, како што се, на пример, Ирците.
И поради тоа, многумина велат дека оние што гласале очигледно не знаат колку жени се фасцинирани од Пирс Броснан, Колин Фарел, Лиам Нисон, Џејми Дорнан.
Од друга страна, дамите од Норвешка се наоѓаат на врвот на женската листа, додека Германките, според овие бројки, се најгрди.
И’, иако се вели дека оваа популарна платформа е многу контроверзна затоа што членовите можат да бидат претежно само убави луѓе, таа има над пет милиони корисници ширум светот.
Најатрактивните мажи на светот:
Швеѓани
Бразилци
Данци
Италијанци
Португалци
Аргентинци
Норвежани
Шпанци
Американци
Канаѓани
*

21. Ирци

Најатрактивните жени во светот
Норвежанки
Швеѓанки
Исланѓанк
Бразилки
Аргентинки
Ирки/Французинки
Американки
Канаѓанки
Италијанки
Русинки
*

21. Германки

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ЌЕ ВИ ГО РАЗУБАВИ ДЕНОТ – Непобедливото дуо направило УРНЕБЕС! Еве како татковците се грижат за своите ќерки и им прават фризури

Уживањето на татковците и ќерките е секогаш забавно со различни авантури … Има ли нешто …