Дневен хороскоп за петок, 30.10.2020: Ракот избрзува, Лавот живее во илузија, Скорпијата се подготвува за прослава…

Овен
Љубов:
Ако ви е тешко да ги контролирате своите емоции и реакција пред блиска личност, избегнувајте провокативни ситуации.
Работа:
Се обидувате да ја одложите деловната ситуација што бара добра проценка и дополнителна концентрација. Важно е да имате убедливи аргументи.
Здравје:
Ќе уживате во психолошка релаксација или опуштање.

Бик
Љубов:
Вие знаете како да блеснете во вистинско време, а вашиот партнер не може да остане рамнодушен на вашиот шарм или изглед.
Работа:
Користете ги вашите практични вештини во различни ситуации. Осмислете оригинална изведба, важно е да ги контролирате новите настани.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.


Близнаци
Љубов:
Имате впечаток дека вашиот партнер ја прикрива вистината според намерно сценарио, а тоа дополнително влијае на вашето расположение.
Работа:
Работата што ве заморува треба да биде завршена што е можно поскоро и без надминување во дијалог со соработниците.
Здравје:
Важно е да се опуштите во пријатно друштво.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Осум здравствени придобивки од ПРЕСТОЈ ВО ТИШИНА: Најдете време за себе

Општо познато е дека бучавата не влијае добро на луѓето, но што е со тишината? …