(ВИДЕО) НЕНАДЕЈНО СЕ ОТВОРИЛА ДУПКА НА ПАТОТ – За малку ќе настрадале неколку луѓе!

Тие едвај се спасиле од трагичниот крај на вечерта
Ова не е прв, и за жал веројатно не е последен пат, да се случи вакво нешто на патиштата во Кина.
Надзорните камери го овековечиле моментот кога дел од локалниот пат одеднаш исчезнал. Поточно, дупката го проголтала асфалтот и скоро мотоциклистот, како и човекот со кучето.


И додека мотоциклистот го забрзал возењето, мажот и кучето инстинктивно потрчале за да избегнат трагичен крај на вечерта во провинцијата Шанкси.
Официјалното образложение е дека во тој дел секогаш има свлечишта, а во претходните денови имало поплави, па се создал мал кратер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Редовното консумирање на една намирница може да го намали ризикот од срцеви проблеми

Љубителите на сирење имаат 38. отсто помали шанси да заболат од срцева слабост отколку оние …