(ВИДЕО) „НЕ СТЕ ВИЕ ЗЛАТАН!“ – ОБЈАВА НА ГОДИНАТА НА ИБРА:Излегол на тераса на луксузен пентхаус и му одговорил на Роналдо и на сите скептици!

Пред оваа порака, Португалецот се огласи на Инстаграм и рече дека тестот за ПЦР е ср**е…
Бидејќи коронавирусот не попушта, најголемото зголемување е забележано на европско тло, па Златан Ибрахимовиќ, кој го надмина вирусот, се вклучи во кампањата „воздржување на народот“.
„Вирусот ме предизвика и го победив“, пишува Златан на почетокот на пораката додека стои на терасата.
После тоа, многумина веруваат, тој испратил директна порака до Кристијано Роналдо, кој го пропушти дуелот против Меси поради изолација.

„Но, вие не сте Златни, не го предизвикувајте вирусот!“, рекол Ибра во свој стил.
Пред оваа порака, Португалецот се огласи на Инстаграм и рече дека сè е во ред со него и дека тестот за ПЦР е ср**е.
“Бидете паметни, почитувајте ги правилата: дистанца и маски, како и секогаш. Ние ќе победиме”, рекол на крајот Ибрахимовиќ.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Фотографијата на Роналдо и Мбапе од тунелот после натпреварот е хит на интернет

ФРАНЦИЈА и Португалија одиграа 2:2 во последното коло од групната фаза на Европското првенство. На …