Концерт по повод Националниот ден на Република Чешка – со македонски уметници

Мирослав Томан, амбасадорот на Чешка во нашата земја, не поканува заедно да го прославиме 28 октомври – Национален ден на Република Чешка уживајќи во концертот на музиката од чешкиот композитор Антонин Дворжак во изведба на македонски уметници.

 Повелете нашата ФБ сраница: https://www.facebook.com/embassyoftheczechrepublicinskopje
Концертот можете да го гледате на следниов You Tube линк:  
https://www.youtube.com/watch?v=__RVWsKNppw

Print

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Пламенка Трајковска – гудачки квартет на 2 и 4 декември со концерти за деца „Магичен квартет“

Пламенка Трајковска – гудачки квартет ќе реализира концерти за деца со наслов Магичен квартет на …