(ВИДЕО) И’ ОВИЕ БИЛЕ РОДИТЕЛИ – Децата со години ги држеле во подрум, ги изгладнувале и мачеле

Брачна двојка од Тенеси денес пред судот ги отфрлила обвинувањата дека се виновни за убиството и злоупотребата на децата што ги посвојувале
Брачна двојка од Тенеси денес ги отфрли обвинувањата пред судот дека се виновни за убиство и злоупотреба на децата што ги посвоиле. Обвинението против Мајкл Греј и Шарли има 42. точки, објавила локалните медиуми.
Тие се обвинети за смрт на девојче чии остатоци се пронајдени на нивниот имот, а и другите деца што ги посвоиле биле малтретирани.
Двајцата биле уапсени во мај откако едно момче било забележано како оди само по патот.
Случаен минувач повикал полиција, која наскоро дошла да го земе момчето, а неговиот законски старатели наскоро признале дека, според потерницата, ги закопал останките на девојчето во штала, додека друго момче (15) четири години заклучувал во подрум.

Двете деца поминаа извесно време во куќичка за кучиња, а ниту едно од нив не одело на училиште и изгледаале како да се „заостанати“, се вели во обвинението.
Мајкл Греј и рекол на полицијата дека девојчето имало десет години кога починало во 2017. година, неколку месеци откако била заклучена во подрумот, а потоа ја закопале во шталата на имотот. Двојката е обвинета и за кражба, затоа што надлежните велат дека молчеле за смртта на девојчето со цел цело време да добиваат помош од државата, како да живее со нив.
Злосторствата во округот Роан ја принудиле полицијата да изврши претрес на нивниот претходен имот, па и таму биле пронајдени остатоци од друго дете.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДОНЕСЕНА ОДЛУКА: Велика Британија ја одобрила употребата на вакцините на Фајзер и Бионтек

Тим од Оксфорд разви една од најуспешните вакцини против ковид 19 Велика Британија ја одобри …