(ВИДЕО) ДРУЖЕЊЕ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ: Како учениците од ООУ Димо Хаџи Димов го одбележаа патронатот

Новото секојдневие не ги спречи членовите на хорот и инструменталистите да го одбележат патрониот празник на своето училиште „Димо Хаџи Димов“
Изведба на училишниот хор и оркестарот по повод патрониот празник на училиштето. Станува збор за народната песна „Учи ме мајко, карај ме“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) „76 дена“ – документарен филм за раѓањето на корона

Пациентите тропаат на врата и молат да бидат примени во преполните болници, здравствен работник се …