(ВИДЕО) УФЦ 254: Перфектниот Нурмагомедов го успал Гејчи

Хабиб Нурмагомедов е неспорен во УФЦ.
Големиот борец од Дагестан го совлада Џастин Гејчи во Абу Даби со прекин во втората рунда.
Нурмагомедов беше ултра агресивен од самиот старт.
Во првата рунда тој покажа дека може да боксува одлично, но ривалот парираше.
Сепак, веќе на стартот на втората четвртина, тој успеа да го фати Геџи за вратот со нозете и да го „удави“.
Хабиб ја оствари 29. победа и нема ниту еден пораз.
Тој по натпреварот рече дека ова е последната борба во неговата кариера и заврши во солзи поради неодамнешната смрт на неговиот татко!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Синот на Шумахер потпишал за тим од Формула 1

Мик Шумахер, син на легендарниот Михаел, ќе го дочека своето деби во Формула 1 – …