(ФОТО) КАКВА СРЕДБА: Двајца Македонци во ист хотел – во Италија: Благој Нацоски и Горан Пандев

Животот ги однесе во Италија но не ги заборавија своите корени…
Македонските успешни претставници – Благој Нацоски во сериозната музика и Горан Пандев во фудбалот сосема случајно се сретнале во ист хотел – секако во Италија…
Како што може да се види од фотката и двајцата имаат заштитни маски, кои се задолжителни во Италија, особено по голените бројки на заразени и починати последните денови.
Тоа пак било повод да ги поздрават своите во родната грутка со една фотка.
„Two Macedonians in the same hotel… двајца Македонци се најдоа во ист хотел“, напиша Нацоски покрај фотографијата која ја објави на својот профил на Фејсбук.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација …