(ВИДЕО) НЕВИНО И ИСКРЕНО: Свештеник кренал рака да го благослови девојчето а поради нејзиниот потег снимката станала хит на интернет!

ДЕЦАТА се невини и енергични, а тоа води кон создавање спомени на кои нивните родители секогаш можат да гледаат наназад со насмевка на лицето.
При едно такво дело на невиност, девојче облечено во бел фустан со маска на лицето му дало „високи пет“ на свештеникот откако тој ја благословил, а снимката стана вирална на социјалните мрежи.
Свештеникот ја кренал раката за да ја благослови девојчето, а таа помислила дека и дава „високи пет“, па таа застанала на прстите и му ја дала. На снимката, за која не е јасно каде е направена, може да се види како свештеникот ја задржува смеата, но исто така се слуша и лесно кикотење на набудувачите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Слушнете ја „Илумации“ на Климе Ковачески во изведба на Светлана Јовановска

Ковачески мјузик го открива триумфалното пристигнување на осмата симфонија на звуци на ентитетот, смело именувана …