(ВИДЕО) Кога ќе се наредат коцките излегува пица!

Желбите и можностите понекогаш остваруваат вистински желби, па макар и со лего коцки…

Прославувајќи пет години од семејната компанија за прецизна механика, татко и син, големи обожаватели на лего коцки, решиле да направат машина за подготовка на италијанска пица со нивно составување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Добитник на наградата GLOBAL TEACHER PRIZE: Најдобриот наставник на светот добил милион долари и половина веднаш поделил

Учител од рурално училиште во Индија, пофален поради залагање за подобрување на образованието на девојчињата,е …