(ФОТО) ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО – Никол во 52. година изгледа ФАНТАСТИЧНО: Бруталните СТОМАЧНИ МУСКУЛИ и СОВРШЕНАТА ЛИНИЈА ги има благодарение на оваа НАВИКА!

Таа ја знае тајната за убавиот изглед
Кој би рекол дека оваа жена има 52. години и се породила 5. пати?
Поранешната сопруга на Еди Марфи, Никол, може да стои рамо до рамо со двапати помлади девојки. Благодарение на едноставните навики, таа ја довела линијата до совршенство.
Токму поради овие навики, на кои таа строго се придржува, таа никогаш немала поголеми осцилации во тежината. Убедена е дека секој може да изгледа добро како неа само ако вложи малку напор.
Таа не била секогаш љубител на фитнесот, но сè се сменило по нејзината втора бременост, во која многу се здебелила. Бидејќи килограмите не исчезнале сами од себе, таа морала да стори нешто.

„Кога првпат се породив, не ни размислував за вежбање. Не одев во теретана затоа што моето тело воопшто не се промени”, рекла Никол.
„Сепак, по втората бременост, тежината остана и знаев дека морам да започнам да вежбам ако сакам да изгледам добро“.
Денес, нејзината неделна рутина се состои од 5. до 6. посети на теретана каде комбинира кардио вежби со вежби за силата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Сопругата добила фотографии од сопругот од одмор и веднаш ОТКРИЛА дека ја мами: „Гледате ли што гледам јас, е па сега е разведен!“

Корисничка на „Тик Ток“ кој се потпишува како „shesough“ станала интернет сензација откако објавила фотографии …